در حمایت از پناهجویان به وزیر امور خارجه سوئد، مارگوت وال استروم

402317 404

احتراما

برافروختن جنگ در خاورمیانه و شمال آفریقا، کشورهای فلسطین، افغانستان، عراق، لیبی، سوریه و یمن را چنان غیرمسکونی کرده است که شهروندان چاره ای جز گریختن ندارند. جنگ افروزان جهان درجای امن نشسته اند وعلاوه بر میلیون ها کشته میلیون ها بی پناه هم آواره جهان شده اند. مردم سراسر گیتی هر روزه شاهد صحنه های دلخراش میدان های جنگ هستند و جنازه فراریان در میان راه مانده است. هجوم میلیونی پناهجویان علاوه بر ترکیه، اردن، لبنان، و عراق به مرزهای اروپا رسیده است و همراه با پناهجویان افریقایی ، قاره اروپا را سرزمین رهایی خود می دانند.

مردم آگاه و نوع دوست اروپا هر یک به سهم خود علاوه بر اعلام همدردی به جمع آوری کمک های مالی، پوشاک و غذا همت گمارده اند. در این میان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل که می باید محور اصلی یاری به نیازمندان باشد، خود نیازمند 800 میلیون دلار بودجه است ، و اتحادیه اروپا می کوشد تا راهی برای پاسخ به این فاجعه جهانی بیابد. خرسندیم که کشورهای اطریش، آلمان و سوئد استقبال از پناهجویان را اعلام کرده اند و چشم جهانیان به سایر کشورها دوخته شده است که تا چه میزان در راه مساعدت گام بر می دارند.

اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد که سال ها از نزدیک با درد و رنج پناهجویان آشنایی دارد، متاثر از روزگار تلخ مردم خاورمیانه از شما دولتمردان سوئد انتظار دارد با رایزنی های دیپلماتیک به راستی معرف مردم انسان دوست سوئد باشید. همه امید ما این است که دولت سوئد با اعلام برنامه ای هر چه روشن تر اتحادیه اروپا و جامعه جهانی را تحت تاثیر قرار دهد ، تا بر مبنای منشور جهانی حقوق بشر هر چه سریع تر و قبل از زمستان سر پناهی برای پناهجویان فراهم آورد.

ما نیز به سهم خود به عنوان یک سازمان سراسری و مردمی با دربرداشتن 57 انجمن در سراسر سوئد آماده ایم تا پیشنهادات شما را در جهت یاری به پناهجویان در دستور کار قرار دهیم.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری

هفتم سپتامبر 2015
 
 
 
 
 
آدرس:
Starrbäcksgatan 23
T Duvbo, Sundbyberg
 
تلفن:
08 – 28 64 24
 
ایمیل:
info@ettehadieh.org