آگاهینامه در باره محکومیت حملات تروریستی در فرانسه و لبنان


گروگانگیری، تیراندازی، انفجارو تروردرپاریس و حمله تروریستی در لبنان را  به هربهانه ودلیلی قویا محکوم می کنیم

 انسان های آزادیخواه و بشر دوست

 در حملات هماهنگ وسراسری  در شامگاه جمعه ۱۳ نوامبر،  پاریس پایتخت فرانسه  شاهد دست‌کم ۱۲۸ نفر کشته و ۲۰۰ نفر  مجروح بود.  پلیس فرانسه می‌گوید تعدادی از عاملان این حوادث تروریستی نیز کشته شده‌اند. به گزارش خبرگزاری های جهان این تلخ‌ ترین و مرگ‌ بارترین فاجعه تروریستی فرانسه طی سال های اخیر بوده است . دراین مجموعه حملات تروریستی، رقم کشته ها و مجروحین بالا است . در پی این فاجعه، بیش از ۱۵۰۰ پرسنل  نظامی در پاریس مستقر شده‌اند. شبکه خبری سی‌ . ان . ‌‌ان   تعداد کشته‌شدگان را دست کم ۱۵۳ نفر اعلام کرده است .  حدود ۱۰۰ تن از قربانیان این حادثه از کسانی بودند که برای تماشای کنسرت یک گروه راک آمریکایی به سالن ۱۵۰۰ نفری "باتاکلان" رفته بودند. افرادی که موفق شدند در جریان گروگان‌ گیری دو ساعته از چنگ گروگان‌ گیران در این سالن کنسرت  بگریزند، می‌گویند آن ها سلاح‌های کلاشنیکف در دست داشتند و با فریادهای "الله اکبر" بی‌رحمانه گروگان‌ها را قتل‌عام کردند .


نیویورک‌ تایمز گزارش داده که گروهی از اعضا و حامیان شبکه تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) در توییتر در واکنش به این حملات مرگ‌بار پیام‌های تبریک منتشر کرده‌اند. فجایع تروریستی پاریس ۱۰ ماه پس از فاجعه حمله تروریستی به دفتر مجله "شارلی ابدو" رخ داده است .

در پی این حملات تروریستی، فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، در سراسر کشور وضعیت اضطراری اعلام کرد. همچنین به دستور رئیس‌جمهور، مرزهای فرانسه بسته شده تا از فرار احتمالی عاملان این حوادث دهشتناک جلوگیری شود. بستن مرزها در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رویدادی کم‌ سابقه است. به رغم بسته شدن مرزها، پروازها به مقصد یا از مبدأ پاریس تا کنون  بر اساس برنامه‌های پیشین انجام شده، اما تدابیر امنیتی در فرودگاه به‌طور محسوسی تشدید شده است . فرانسوا اولاند حوالی نیمه‌شب شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «آنچه تروریست‌ها می‌خواهند این است که ما با این رویدادها مرعوب شویم. نکات هراس‌انگیزی درباره این حوادث وجود دارد، اما ما باید در مقابله با ترور متحد باشیم و بدانیم که آن ها را شکست خواهیم داد. »   

لازم به یادآوریست که حوادث خونبار جهان که بیش از همه در آسیا و خاور میانه گسترش یافته است  در درجه نخست نتیجه اقدامات سیاستمداران و قدرت های بزرگ جهان می باشد  که شبانه روز از مردم بی گناه قربانی می گیرد. حمله تروریستی اخیر در لبنان نیز در همین راستا انجام شده است.
اتحادیه سراسری ایرانیان مقیم سوئد  ضمن ابراز همدردی با بازماندگان این وقایع  وبا اعلام انزجار از سازماندهندگان این حوادث خونین و محکوم کردن عاملان آن، حفظ جان شهروندان جامعه را از وظایف دولت ها و مسئولین کشورها می داند و بر آن است که باید تمهیدات لازم برای رودررویی با این گونه حوادث خونین در سراسر جهان بشکل گسترده دربرابر نیروهای داعش و مدعیان خلافت اسلامی ایجاد گردد  تا امینت هرانسانی بشکل همه جانبه درطی زندگی روزمره اش فراهم گردد.
این امر در دنیای پر آشوب کنونی تنها برپایه دفاع از حق شهروندی برابر فراهم می آید و انسان های صلح دوست ، نهادهای مدنی و مستقل نقش چشمگیری برای تحقق آن دارند.


هیئت مدیره اتحادیه سراسری
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ برابر با ۱۴ نوامبر ۲۰۱۵

 
 
 
 
آدرس:
Starrbäcksgatan 23
T Duvbo, Sundbyberg
 
تلفن:
08 – 28 64 24
 
ایمیل:
info@ettehadieh.org