رمضان

رمضان نام آشنائی در سوئد و بویژه در بخش فروشگاه های زنجیره ای هست .
در ماه رمضان فروشگاههای بزرگ سوئد، بخش هائی را به مواد اولیه خوراکی های متداول این ماه برحسب عادات غذائی ملل مسلمان مختلفی که به سوئد مهاجرت کرده اند، اختصاص می دهند . البته فروشگاه های مسلمانان مهاجر رنگ و روی دیگری پیدا می کند و به عرض و طول پیش خوان زولبیا و بامیه اضافه می شود

Read more ...

جعفر پناهی برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن شد


هفتادویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن با اعطای جایزه نخل طلا به فیلم ژاپنی «دزدان فروشگاه» به کار خود پایان داد و جعفر پناهی نیز برای فیلم «سه رخ» برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.
جعفر پناهی برای نگارش فیلمنامه فیلم «سه رخ» به‌صورت مشترک با «آلیس رورواچر» ایتالیایی برای فیلم «لازاروی خوشحال» برنده جایزه بهترین فیلمنامه کن شد.

Read more ...

دور بعدی مسابقات یوروویژن در اورشلیم برگزار می‌شود


نتا، خواننده اسرائیلی برنده مسابقات یوروویژن در لیسبون شد، با ترانه‌ای در دفاع از حقوق زنان در پرتو کارزار «MeToo». ترانه «اسباب بازی» تلفیقی است از موسیقی پاپ و پاپ شبه‌جزیره کره درآمیخته با موسیقی خاورمیانه.
نتا بازیلایی، خواننده اسرائیلی با ترانه «اسبات بازی» جایزه میکروفن شیشه‌ای مسابقات یوروویژن ۲۰۱۸ در لیسبون را از آن خود کرد.
ترانه «اسباب بازی» تلفیقی‌ست از موسیقی پاپ و پاپ کره‌ای با موسیقی خاورمیانه و مضمون آن هم این است که زن، یک شیء جنسی یا یک عروسک نیست، بلکه حرفی برای گفتن دارد.

Read more ...

 
 
 
 
آدرس:
Starrbäcksgatan 23
T Duvbo, Sundbyberg
 
تلفن:
08 – 28 64 24
 
ایمیل:
info@ettehadieh.org