اظهارنامه مالیاتی


مهلت ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص به اداره مالیات سوئد تا پایان روز چهارشنبه دوم ماه مه 2018 است و چنانچه بعد از آن بفرستید مشمول جریمه قانونی آن خواهید شد.
امروزه می توان این اظهار نامه را از طریق اینترنت فرستاد که مزایای فراوانی دارد منجمله اگر مالیات اضافی پرداخت کرده باشید برگشتی مالیات را قبل از جشن نیمه تابستان یعنی در ماه ژوئن دریافت خواهید کرد. برای ارسال اظهارنامه مالیاتی از طریق اینترنت از کد های نوشته شده در برگه کاغذی اظهارنامه و یا شناسه بانکی موبایل استفاده می کنید  

Read more ...

جشن والبوری و فرارسیدن بهار


سوئدی ها هم در یک روز بخصوص، با روشن کردن آتشی بزرگ همچون آتش سده ، به پیشواز بهار می روند.
جشن گرفتن در آخرین شب ماه آوریل که به جشن "والبوری Valborg" مشهور است سابقه ای دیرینه در سوئد دارد. بسیاری از سوئدی ها در آخرین غروب ماه آوریل با سردادن سرودهای گروه های همسرایان مردانه و ترنم ترانه های بهارانه در کنار آتشی بزرگ، فرا رسیدن بهار را جشن می گیرند. بدنبال زمستانی طولانی مقدم بهار بایستی بگونه ای شایسته گرامی داشته شود. اما جشن والبوری جشنی است که نامش شوربختانه با خشونت، زد و خورد و بدمستی جوانان و البته سیاست همراه است.

Read more ...

بازگشت گروه سوئدی «آبا» به عرصه موسیقی پس از ۳۵ سال


اعضای گروه سوئدی «آبا» (ABBA) قرار است سال آینده میلادی برای یک «تجربه دیجیتال تازه» بار دیگر دور هم جمع شوند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این گروه نمادین موسیقی پاپ دهه هفتاد میلادی، این خبر را روز چهارشنبه ۲۶ اکتبر اعلام کرد، ولی جزئیات بیشتری ارائه نداد.

بنا بر اعلام این گروه، با گروه موسیقی یونیورسال (Universal Music Group) و سایمن فولر، چهره شناخته شده دنیای سرگرمی و خالق مسابقه تلویزیونی آوازخوانی «آمریکن آیدل» دست به همکاری زده اند که به گفته خودشان «تجربه دیجیتال تازه ای» را خلق کنند، تا نسل جدید بتواند با گروه آبا و موسیقی و ترانه هایشان از دریچه ای جدید، که قبلاً امکانش نبود، آشنا شوند.

Read more ...

 
 
 
 
آدرس:
Starrbäcksgatan 23
T Duvbo, Sundbyberg
 
تلفن:
08 – 28 64 24
 
ایمیل:
info@ettehadieh.org